
ska vara roligt att träna!
Vi vill även att träningen är utmanande för både kropp & sinne. Hos oss finns ett omfattande utbud av klasser för att alla, oavsett vad du har för mål med din träning, ska få hjälp att uppnå just dina mål.
Vi har 5 huvudaktiviteter:
Pole Dance / Pole Fitness,
Aerial Hoop - Silk & Sling, Dance, Flexibility / Stretch, & Strength.
Vill du bli starkare, smidigare, rörligare, förbättra konditionen & samtidigt ha roligt? Då passar vi utmärkt för dig! Våra instruktörer är utbildade inom träning, fitness & hälsa. Du får säker, utvecklande & rolig träning som vi vet ger resultat.
.
NYHETSBREV
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev här nedan för att ta del av våra nyheter & erbjudanden.
NYHETER
2017 > 05
Nu är det dags att boka upp sommarens roligaste helg!
Kom på Camp!
INTERMEDIATE CAMP v. 27, 8-9 juli
Endast: 1595 kr (159kr/timme) och bokar du innan 22 juni så betalar du endast 1195kr (119kr/timme).
NYBÖRJAR CAMP v. 29, 22-23 juli
Endast: 1595 kr (159kr/timme) och bokar du innan 6 juli så betalar du endast 1195kr (119kr/timme).
NYBÖRJAR & INTERMEDIATE CAMP v. 34, 26-27 augusti
Endast: 1595 kr (159kr/timme) och bokar du innan 10 augusti så betalar du endast 1195kr (119kr/timme).
Läs mer här!
Träna, ha roligt och svettas med oss i sommar!
/Studio DQ
Vi är i mitten av maj, hela studion luktar popcorn och vi har fullbokade idag med grupper. Grupper som kommer hit och firar blivande brudpar och brudgummar.
Har du en kompis som skall gifta sig i sommar, tveka inte med att boka din hippa hos oss. Vi har ett stort utbud av klasser i Twerk, pole, chair, silk, lapdance och mycket mer!
Är du dessutom elev hos DQ har du elevrabbat på dessa event!!!!
Då har vi kommit in i vecka 19 ochden 3 och sista kursomgången för våren har nu satt igång. Vi har många nya elever som vi hälsar välkomna, och många av våra gamla elever som vi hälsar välkomna tillbaka.
Denna kursomgång går mellan vecka 19-26, dvs den fortsätter 1 vecka efter midsommar.
Under dessa veckor kommer det att vara en del röda dagar men vi kommer att ha öppet som vanligt på Kristi himmelsfärd samt på nationaldagen. Vi kommer dock att hålla stängt fredag fredag 23/6 och söndag 25/6
Vi ses i studion!
Denna vecka är studio fullsmockad med nya förväntansfulla elever som provar på pole och andra klasser för första gången.
Då ordinarie schema går som vanligt och prova på klasserna ligger extra så finns det inte lika mycket OP tider som vanligt.
Ta en extra titt på prova på schemat så kan ni se vilka OP-tider som utgår.
Ingen har väl heller missat att family a& Friends går av stapeln fradagen den 5 maj. Detta betyder att OP kommer att utgå helt denna dag då alla salar ställs till förfogande för genrep etc.
Nästa vecka det nya schemat. Då anmälningar fortfarande rullar in kan schemat komma att korrigeras något vilket kan påverka OP-tiderna. Släng gärna ett öga på schemat ett par gånger så att vi undviker krockar!
Vi ses i studion.